Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Práce na zkrášlení pozemku nad náměstím jsou v plném proudu.

Práce na zkrášlení pozemku nad náměstím jsou v plném proudu.Práce na zkrášlení pozemku nad náměstím jsou v plném proudu.

Prvním krokem byla společná schůzka s městským architektem Šonským a panem starostou přímo na místě. Probrali jsme společně naší představu o využití tohoto pozemku. Nápadů bylo několik. Došla řeč i na návrhy studentů, kteří posílali své studie na úpravu náměstí.

Pravdou je, že jsme několik prvků a nápadů nakonec využili a realizujeme je. Zatím nejsme ani v půlce, ale už teď je vidět jak se pozemek pod rukama paní Chládkové mění. To ale není všechno z toho co jsme naplánovali s nevyužitým pozemkem.

Další etapou bude umístění dvou až tří dřevěných, ručně vyrobených stánků umístěných podél chodníku v horní části náměstí. Věříme, že tento nápad ocení nejen lidé čekající na autobusovém nádraží, ale i ti co chodí kolem do práce, nebo děti při cestě do školy. Půjdete okolo, koupíte si na cestu kafe nebo např. bagetu, děti svačinový balíček apod. V letním období přijde vhod zmrzlina nebo ledová tříšť. Na své si přijdou i labužníci. Provozovatel mimo jiné nabízí dobroty vytažené přímo před vámi z udírny, a jiné masové speciality.

Ale dost už o jídle. Na řadě jsou v tuto chvíli přípojky NN, pitné vody a napojení na kanalizaci. S tím ale budeme muset počkat (i když chceme vše zahájit ještě před sezonou) na souhlasné stanovisko města. Věříme, že komise OSMI dojde v druhém kole (první bylo neúspěšné) ke shodě a nakonec nám souhlas k umístění stánků dá. Vždyť je určitě ve společném zájmu zkrášlit a oživit celý prostor náměstí a jeho okolí.

Práce na zkrášlení pozemku nad náměstím jsou v plném proudu.
Práce na zkrášlení pozemku nad náměstím jsou v plném proudu.
Práce na zkrášlení pozemku nad náměstím jsou v plném proudu.