Drobečková navigace

Úvod > O nás

O nás

Teplárna Varnsdorf a.s. zabezpečuje výrobu, rozvod a dodávku tepla a teplé vody.

Od roku 2018 vlastní novou provozovnu, kterou je moderní a ekologická horkovodní plynová kotelna spalující zemní plyn. Výstavbou nové kotelny došlo nejen k modernizaci výroby, splnění ekologických požadavků, vystoupení ze systému obchodování s emisními povolenkami, zvýšení účinnosti výroby tepla, ekonomického provozu výroby, ale i zvyšování kvality služeb a spolehlivosti dodávek tepla.

Tato kotelna s kotli PK1 s výkonem 5,6 MW a PK 2 s výkonem 12.6 MW dodává tepelnou energii výhradně do horkovodního rozvodu města Varnsdorf. Výrobcem kotlů je firma BOSCH a generálním dodavatelem kotelny VAE a.s.

Logo EU Ministerstvo průmyslu a obchodu

Celkový výkon kotelny je tedy 18,2 MW, a protože město Varnsdorf potřebuje v zimním období cca 12 MW, je zde ještě rezerva cca 5 MW pro případné napojení dalších odběratelů tepla ze sítě SZTE Varnsdorf.

Výkonová řada kotlů byla zvolena tak, aby kotle během roku mohly být vzhledem k odběrům města Varnsdorf v jakémkoli období provozovány v optimálním režimu s maximální účinností.
Teplárna Varnsdorf a.s. obhospodařuje celkem 111 OPS, z toho 1 ve vlastnictví teplárny, 11 ve vlastnictví soukromých vlastníků a 99 stanic pronajatých od města Varnsdorf.

Nabídka tepelné energie 2023 (pdf)

Teplárna Varnsdorf a.s. od roku 2018 vlastní novou provozovnu Alena Teplárna Varnsdorf a.s. od roku 2018 vlastní novou provozovnu Alena Teplárna Varnsdorf a.s. od roku 2018 vlastní novou provozovnu Alena

Tabulka - Rok 2023

Tabulka - Rok 2022